Wulkanizacja

Wulkanizacja – co to takiego?

Wulkanizacja to specjalistyczny proces naprawiania uszkodzonego ogumienia. W przypadku, gdy przebijemy oponę w naszym samochodzie lub dętkę w rowerze, pomocna może okazać się właśnie wulkanizacja. Żywiec obfituje w zakłady zajmujące się ogumieniem, w których od ręki otrzymamy pomoc.

Nasza wypożyczalnia samochodów również zadba o Twoje opony.

Istnieją dwie metody, starsza tzw. ,,na ciepło” oraz chemiczna ,,na zimno”. Ta pierwsza jest nieco bardziej skomplikowana, wymaga dużego doświadczenia. Jednak umożliwia ona przywracanie pierwotnego kształtu opony za pomocą specjalnych form. Łatanie rozległych uszkodzeń bocznych. Czy też ponowne bieżnikowanie opony, polegające na nałożeniu nowej warstwy bieżnika.

Druga, chemiczna metoda jest znacznie prostsza i służy ona do naprawy małych, punktowych uszkodzeń. Np. w przypadku przebicia gwoździem lub szkłem. Wulkanizacja jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce uniknąć sporych wydatków związanych z kupnem nowej opony. Ogumienie naprawiane za pomocą najnowszych technologii, nie dość, że jest tanie, to może nam służyć przez wiele miesięcy a nawet i lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *